Daję sobie spokój

Daję sobie spokój

  • czas trwania: 120 minut
  • grupa docelowa: osoby dorosłe, aktywne, doświadczające na co dzień wysokiego poziomu stresu i zmęczenia
  • główne korzyści: samopoznanie w zakresie potrzeb ciała, umysłu i emocji, poznanie i utrwalenie indywidualnego zestawu technik do samodzielnego stosowania na co dzień
  • zastosowanie: jako zestaw technik samopomocowych w celu podniesienia jakości odpoczynku

Trening Daję sobie spokój przeznaczony jest dla osób, które zauważają u siebie symptomy wypalenia zawodowego, lub też odczuwają przeciążenie codziennymi obowiązkami i rutyną, i jednocześnie nie potrafią znaleźć sposobu na osiągnięcie stanu prawdziwego odprężenia.

Wiele osób odczuających długotrwały stres szuka pomocy w alkoholu i innych używkach, których skuteczność jest w istocie pozorna, a doraźne korzyści jakie przynoszą obarczone są poważnym ryzykiem wystąpienia poważnych zaburzeń w fukncjonowaniu umysłu i ciała. Używki deregulują nasz układ nagrody, przez co stopniowo prowadzą ku uzależnieniu i w konsekwencji zamiast jednego problemu związanego z przemęczeniem, mamy dwa: przemęczenie i uzależnienie. Na szczeście istnieją metody nie tylko bezpieczniejsze, ale i prostsze, i bardziej korzystnie.

Podczas treningu prezentowane są różne zdrowe techniki i metody osiągania spokoju i relaksu. Przedstawiane są wpływy aromaterapii, muzykoterapii, pracy z oddechem, czy również technik medytacyjnych oraz inne. Dzięki udziałowi w treningu nie tylko poznasz poszczególne techniki wpływania na stan Twojego samopoczucia ale również będziesz mieć okazję, do sprawdzenia, która z nich jest dla Ciebie najkorzystniejsza.