Na skrzydłach marzeń

Na skrzydłach marzeń

  • czas trwania: od 90 minut do 6 godzin w zależności od wariantu
  • grupa docelowa: wszyscy
  • główne korzyści: określenie celów, wzmocnienie motywacji, opracowanie indywidualnych strategii, identyfikacja i uzdrawiania blokujących przekonań, podniesienie poziomu poczucia sprawczości, wzmocnienie wiary w sukces
  • zastosowanie: za każdym razem kiedy czujesz, że trzeba zrobić krok do przodu, i nawet wiesz jaki, tylko jakoś się nie da.

Wszystko co udało nam się osiągnąć w życiu, każda nawet najdrobniejsza rzecz musiała zostać zapoczątkowana w naszym sercu, potem z języka emocji została przetłumaczona przez umysł na jezyk obrazów i doznań, a ostatecznie przekuta w plan działania i wdrożona. Chociaż ten mechanizm towarzyszy nam od dziecka to już po przekroczeniu progu dorosłości, kiedy spada na nas milion obowiązków, a każdy z nich woła o uwagę tak jakby był najważniejszy, zapominamy o marzeniach i z czasem tracimy z nimi kontakt. A to marzenia własnie, czyli te ukryte na dnie serca drobinki radości i pasji ubrane w pragnienia zawsze były, są i będą jedynym źródłem naszego zasilania. Kiedy o nich zapominamy, to trochę tak jakbyśmy zgubili gdzies mapę wiodąca do ukrytego skarbu. Płyniemy, ale nie za bardzo wiemy dokąd, aż z czasem przestaje nam się chcieć.

Na szczęście nasze marzenia, źródło naszego entuzjazmunigdy nie znika. Wystarczy poświęcić im troche uwagi, żeby znów poczuć ich żar i wiatr wiejący w nasze żagle. Można zmagać się z życiem, i jest to jakiś sposób na funkcjonowanie, albo potraktować je jako podróż, przypomnieć sobie dlaczego wybraliśmy tę a nie inną drogę, dokąd mielismy zmierzać, poczuć swój cel jeszcze raz, naładować baterię i zamienić bierzące problemy i ograniczenia w kolejne stopnie wiodące do upragnionego spełnienia.