Przyczajony maluch, ukryty smok

Przyczajony maluch, ukryty smok

  • czas trwania: 120 minut
  • grupa docelowa: rodzice
  • główne korzyści: rozwinięcie panowania nad wzburzeniem emocjolanym, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, poznanie szykich, prostych i skutecznych technik pozwalających przywrócić równowagę emocjonalno-psychiczną, lepsze zrozumienie emocjonalności dziecka
  • zastosowanie: jako element treningu kompetencji rodzicielskich, rozwinięcie już posiadanych kompetencji wewnętrznych

Każdemu rodzicowi zdarza się stracić kontrolę. Czasem powiemy kilka słów za dużo, czasem wykonamy jakiś nieprzemyślany gest. Zdarza się, że  w natłoku obowiązków, pośpiechu i zmęczenia zwyczajnie, jak to się mówi potocznie, nie ogarniamy. Oczywiście byłoby idealnie, gdybyśmy mogli zaprezentować się naszym dzieciom jako godny naśladowania wzór opanowania, samokontroli, systematyczności i zorganizowania, jednak nie zawsze się to udaje, o ile w ogóle jest możliwe. Częściej bywa tak, że na ogół radzimy sobie nieźle, i tylko czasem zdarzają się potknięcia. Ważne, żebyśmy pamiętali, że również w momentach naszych słabości, takich kiedy nie jesteśmy dla siebie powodem do dumy, nasze dzieci też uczą się wielu ważnych postaw i zachowań. 

Dzięki temu, że sami będziemy potrafili radzić sobie z naszymi własnymi upadkami i potknięciami, pokażemy naszym dzieciom, że niedoskonałość nie oznacza niczego złego, a trudne sytuacje są dla nas szansą na poznanie swoich słabości i wskazówkami jak nad nimi pracować.

Przyczajony maluch, ukryty smok, to doskonała szansa dla każdego rodzica, do wzmocnienia swoich  rodzicielskich i pogłębienia więzi z dziećmi w oparciu o szczerość relacji, oraz autentyczną bliskość opartą na wzajemnym zrozumieniu i szacunku.